Müügitingimused& Privaatsuspoliitika

E-poe www.sofijatobi.ee müügitingimused

                                   

·       E-poe Sofi&Tobi www.sofijatobi.ee (edaspidi müüja) omanik on Sofi ja Tobi OÜ (registrikood 14767596), asukohaga Kibuvitsa tee 5, Roobuka küla, Saku vald, Harjumaa 75516 Eesti.

·       Müüjal on õigus muuta toodete ning teenuste hindu ja müügitingimusi. Muudatustest teavitab müüja antud E-poe keskkonnas. Ostutehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

·       Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.


Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

·       Müügitingimused kehtivad E-poest kaupade ostmisel.

·       E-poes müüdavate toodete hinnad on esitatud eurodes(€) ja on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

·       Kauba kättetoimetamise tasu sõltub tellimuse vormistamise käigus Sinu poolt valitud kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse tellimuse vormistamisel.

·       Teave kauba kohta on esitatud tootelehel.

 

Tellimuse vormistamine

·       Kauba tellimiseks lisa enda poolt soovitud tooted ostukorvi.

·       Tellimuse vormistamiseks vajuta nuppu „Soorita ost“ seejärel saad valida sobiva transpordi.

·       Tellimuse vormistamiseks täida nõutud andmeväljad ning vali toodete kohaletoimetamise viis. Täida andmed tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Sinu poolt tellitud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine ning hilisem vaidluste ja pretensioonide lahendamine.

·       Pärast vajalike andmete sisestamist saad valida sobiva makseviisi.

·       Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

    o   Eesti pangamaksed: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele, Pocopay

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

E-poe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le. 

·       Tellimus loetakse edukalt sooritatuks peale makse tegemist.

·       Tellimuse kinnitus saadetakse Sulle e-maili teel.

·       Tellimuse tühistamise soovi korral võta palun ühendust info@sofijatobi.ee

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Sind esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.  

 

Kohaletoimetamine

·       Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti.

·       Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: kauba tellimine pakiautomaati või kulleriga koju.

Kaupade toimetamiseks teistesse riikidesse võtta ühendust e-posti teel info@sofijatobi.ee

·       Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

·       Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine üldjuhul 5-14 tööpäeva jooksul. Kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa täielikult laekumise päevast alates müüja pangakontole.

·       Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul. Erandlikeks juhtumiteks võib olla näiteks toodete ettetellimine, kui toode puudub laos.

·       Müüja ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on transpordiettevõttele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida müüja ei saanud mõjutada ega ette näha.

 

Taganemisõigus

·       Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.  Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.  

·       Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi näidise leiab siit:

http://e-kaubanduseliit.ee/wp-content/uploads/2015/01/JM_m41_lisa1.pdf

ning saata see e-posti aadressile info@sofijatobi.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

·       Vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele olenevalt tootest ei pruugi Ostjal taganemise õigust olla.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Tagastamisele ei kuulu hinnaalandusega soodustooted ja Toote tagastamise ja/ või vahetamise eelduseks on täiesti kasutamata toode, millel on alles kõik etiketid.

·       Kui ostja soovib toodet tagastada 14 päeva jooksul ja toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

·       Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

·       Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Kauba tagastamisel Omniva kaudu peab olema saadetis jälgitav ( mitte lihtsaadetis).

·       Ostja ei pea kaupa tagastama logistikafirma vahendusel, kui on eelnevalt kokku lepitud mõni muu tagastamisviis.

·       Müüja tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

·       Müüja võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

·       Kui ostja on sõnaselgelt valinud Müüja pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Müüja tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

·       Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

Pretensiooni esitamise õigus

·       Toote ümbervahetamise või toote nõuetele mittevastavuse või puuduste, pretensioonide osas võtta ühendust e-posti aadressil info@sofijatobi.ee.  Osjaga võetakse ühendust esimesel võimalusel aga mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kätte saamisest.

·       Kui e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest e-pood vastutab, parandab või asendab e-pood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab e-pood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

·       E-pood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

·       Ostjal on alati õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseameti kaudu tarbijavaidluste komisjoni.

(https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijavaidluste-komisjon) Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest.

·       Ostja saab tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele. Ostja õigustega saab lähemalt tutvuda ka https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/tarbija-abimees

Kui esineb pretensioone või probleeme e-poe osas, siis palun saata need e-postile info@sofijatobi.ee.

 

Isikuandmete töötlemine

·       Müüja kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Müüja edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et tagada tellimuste kohale toimetamine.

·       E-poe tellimuste keskkonnas säilitatavaid andmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset informatsiooni. Müüja avalda oma Klientide andmeid kolmandatele osapooltele.

·       E-pood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

·       Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.


 

Privaatsuspoliitika

 

Üldsätted

·       Käesolev privaatsuspoliitika reguleerib isikuandmete kogumist, töötlemist ja säilitamist käsitlevaid põhimõtteid. Isikuandmeid kogub töötleb ja säilitab isikuandmete vastutav töötleja Sofi ja Tobi OÜ (edaspidi andmetöötleja).

·       Andmesubjekt privaatsuspoliitika tähenduses on klient või muu füüsiline isik, kelle isikuandmeid andmetöötleja töötleb.

·       Klient privaatsuspoliitika tähenduses on igaüks, kes ostab andmetöötleja kodulehelt kaupu või teenuseid.

·       Andmetöötleja järgib õigusaktides sätestatud andmete töötlemise põhimõtteid, muuhulgas töötleb andmetöötleja isikuandmeid seaduslikult, õiglaselt ja turvaliselt. Andmetöötleja on võimeline kinnitama, et isikuandmeid on töödeldud vastavalt õigusaktides sätestatule.

 

Isikuandmete kogumine ja kasutamine

·       Sofi&Tobi e-pood kogub isikuandmeid e-poe tellimuse töötlemiseks, et tagada tellimuste kohaletoimetamine ning kliendi ees võetud kohustuste täitmine.

·       Kliendi isikuandmed, mida andmetöötleja kogub, töötleb ja säilitab on kogutud elektroonselt, peamiselt kodulehe ja e-posti vahendusel. Kliendi isikuandmetena käsitleme kontaktandmeid, täpsemalt nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress.

·       Oma isikuandmete jagamisega annab andmesubjekt andmetöötlejale õiguse koguda, korraldada, kasutada ja hallata privaatsuspoliitikas määratletud eesmärgil isikuandmeid, mida andmesubjekt otse või kaudselt kodulehel kaupu või teenuseid ostes andmetöötlejale jagab.

·       Andmesubjekt vastutab selle eest, et tema poolt esitatud andmed oleksid täpsed, õiged ja terviklikud. Teadlikult valeandmete esitamist peetakse privaatsuspoliitika rikkumiseks. Andmesubjekt on kohustatud andmetöötlejat viivitamatult teavitama esitatud andmete muutumisest.

·       Andmetöötleja ei vastuta andmesubjekti poolt valeandmete esitamisest põhjustatud kahju eest andmesubjektile või kolmandatele osapooltele.

 

Isikuandmete kasutamine

·       Klientide andmeid kasutatakse selleks, et tagada tellimuste kohaletoimetamine ning täita kliendi ees võetud kohustused e-poest ostu sooritamisel.

Isikuandmete maksimaalne säilitamise aeg on vastavalt seaduses nimetatud tähtaegadele.

·       Andmetöötleja võib töödelda järgnevaid andmesubjekti isikuandmeid:

ees- ja perekonnanimi; sünnikuupäev; telefoninumber; e-posti aadress; kohaletoimetamise aadress; arvelduskonto number; maksekaardi detailid.

·       Lisaks eeltoodule on andmetöötlejal õigus koguda kliendi kohta andmeid, mis on kättesaadavad avalikes registrites.

·       Isikuandmete töötlemise õiguslik alus on isikuandmete kaitse üldmääruse paragrahv 6 lg 1 p-d a), b), c) ja f):

a) andmesubjekt on andnud nõusoleku töödelda oma isikuandmeid ühel või mitmel konkreetsel eesmärgil;

b) isikuandmete töötlemine on vajalik andmesubjekti osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks (tellimuse) või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks vastavalt andmesubjekti taotlusele;

c) isikuandmete töötlemine on vajalik vastutava töötleja juriidilise kohustuse täitmiseks;

f) isikuandmete töötlemine on vajalik vastutava töötleja või kolmanda isiku õigustatud huvi korral, välja arvatud juhul, kui sellise huvi kaaluvad üles andmesubjekti huvid või põhiõigused ja -vabadused, mille nimel tuleb kaitsta isikuandmeid, eriti juhul kui andmesubjekt on laps.

 

 

 

Isikuandmete muutmine

·       Andmesubjektil on õigus saada ligipääs oma isikuandmetele ning nendega tutvuda.

·       Andmesubjektil on õigus saada informatsiooni tema isikuandmete töötlemise kohta.

·       Andmesubjektil on õigus täiendada või parandada ebatäpseid andmeid.

·       Kui andmetöötleja töötleb andmesubjekti isikuandmeid andmesubjekti nõusoleku alusel, siis on andmesubjektil õigus igal ajal nõusolek tagasi võtta.

·       Kliendi tuvastamiseks ja temaga kontakteerumiseks kogutud isikuandmeid on võimalik näha, muuta ja täiendada Sofi&Tobi veebisaidil „Minu konto“ lehel.

·       Andmesubjektil on oma õiguste kaitseks võimalik esitada kaebus Andmekaitse Inspektsioonile.

 

Isikuandmete edastamine

·       Andmetöötlejal on õigus klientide isikuandmeid jagada kolmandate isikutega, kelleks on näiteks volitatud andmetöötlejad, raamatupidajad, transpordi- ja kullerettevõtted, ülekandeteenuseid pakkuvad ettevõtted Andmetöötleja on isikuandmete vastutav töötleja. Andmetöötleja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

 

Isikuandmete kaitse

·       Andmesubjekti isikuandmete töötlemisel ja säilitamisel rakendab andmetöötleja organisatoorseid ja tehnilisi meetmeid, mis tagavad isikuandmete kaitse juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, muutmise, avalikustamise ja mis tahes muu ebaseadusliku töötlemise eest.

·       Andmetöötleja säilitab andmesubjektide andmeid sõltuvalt töötlemise eesmärgist, kuid mitte kauem kui 7 aastat.

Turvalisus

·       Sofi&Tobi e-poest sooritatud tellimuste käigus kogutud isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Krüpteeritud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse.

 

Privaatsuspoliitika tingimused ja muudatused

 

Käesolevad andmekaitsetingimused on koostatud kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 2016/679 füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ja selliste andmete vaba liikumise ning direktiivi 95/46 / EÜ kehtetuks tunnistamise kohta / EÜ (isikuandmete kaitse üldmäärus), Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusega ning Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu õigusaktidega. 

Sofi&Tobi jätab endale õiguse privaatsuspoliitika tingimusi muuta, teavitades sellest oma kliente kodulehe www.sofijatobi.ee kaudu. 

Privaatsuspoliitika tekkivate küsimustega palume pöörduda e-posti aadressil info@sofijatobi.ee